Natura

Jako osoba urodzona w mieście, za naturalne środowisko uznawałam zgiełk, ruch, tłok, beton i anonimowość, którą bardzo cenię do dziś. W dużym mieście łatwo wtopić się w tłum, być obserwatorem, być elementem miejskiej przestrzeni, nie wkładając żadnego wysiłku, aby nie być zauważanym przez innych. Jeśli siedzisz w cieniu, nikomu nie przeszkadzasz. Tak można trwać, nie będąc niepokojonym przez nikogo.

Przyroda – zieleń, cień, szum wiatru, śpiew ptaków ale też muchy, komary, ślimaki, mrówki… Czy to wszystko można spotkać w mieście? Tak, w jednych jest jej więcej, w innych mniej, ale tak, bywa ukryta w miejskim krajobrazie. Nie była dla mnie widoczna gdy mieszkałam w mieście, była dodatkiem do architektury, elementem wystroju, którego zadaniem jest umilanie oka mieszkańców.

Od kilku lat poznaję Przyrodę świadomie, do miasta zaglądam niezwykle rzadko. W tym miejscu mojej galerii pokarzę Wam co widzę, gdy postawię stopy na łące, 100 metrów od domu, czy kawałek dalej, w pobliskim lesie. Czasem odwiedzam inne rejony w Polsce i jak dopisze mi szczęście, to przywożę ze sobą te miejsca zapisane na karcie w moim aparacie.

Zdecydowanie w swoim postrzeganiu świata nie szukam dokumentalnej oczywistości. Bardzo mocno pociąga mnie ta strona fotografii, która pozwala na kreowanie moich wizji, świata odbitego, skrytego za ruchem, nieostrością, zniekształconego przeze mnie celowo. To obrazy, które znajduję, które są dla mnie prezentem, głównie od natury. Czy jest to świat zrozumiały dla innych?  Bywa różnie, zachęcam do zadania sobie pytania patrząc na te obrazy – Czy to na mnie działa wizualnie? – interpretacja i tak jest różna, bo nie ma jednej prawdy, nie ma jednego tylko postrzegania tej samej rzeczywistości…

Underwater world
Road to nowhere
Freedom
Water
Water
My own 'Gone with the wind'...
Clouds
Freedom
Clouds
Madonna of the Polish countryside
Grass
Trees
Heavy - Light
Trees
Trees
Ice
Nature
Under the water
Trees
Trees
Lights
Trees
Clouds
Abstraction
Water
Abstraction
Abstraction
Abstraction
Abstraction
Abstraction
Water